Stručný životopis v datech

Adolph Kolping byl všestranně nadaný člověk.

Nebyl pouze knězem, ale také žurnalistou, spisovatelem, žádaným řečníkem a díky jeho obětavému nasazení pro mladé tovaryše ho můžeme jistě označit za jednoho z prvních sociálních pedagogů.

Nejdříve se vyučil, později začal studovat a stal se knězem. Chtěl ukázat mladým lidem, že život znamená více než každodenní práci a večerní vysedávání po hostincích.

Kolping chtěl, aby se mladí lidé nebáli vzít život pevně do rukou a stali se angažovanými křesťany.
Pomocníkem na této cestě jim má být živé společenství a pevné základy. Kolping vycházel z víry a důvěry v Boha, ale také z pevně zakotvené rodiny.

8.12.1813  Kolping se narodil v Kerpenu u Kolína nad Rýnem, otec byl pastýř ovcí a drobný zemědělec
 1826-37  učí se na obuvníka, poznává bídu tovaryšů, chce změnit svůj život, dále se vzdělávat
 1837-41  ve svých 23 letech začíná navštěvovat Marcelské gymnázium v Kolíně
 1841-45  studuje teologii v Mnichově a v Bonnu