Krásné počasí i atmosféra provázely účastníky sobotní pouti ve Věžnicích

V sobotu 27.5. se ve Věžnicích konala pouť a Shromáždění členů Kolpingova díla ČR.

Téměř 50 zástupců Kolpingových rodin z celé ČR se v sobotu vypravilo do malé obce Věžnice u Polné. Zde stojí kaple zasvěcená bl. Adolphu Kolpingovi a každoročně se zde koná poutní mše svatá a následné shromáždění členů spolku.

Poutní mši svatou v 10:30 sloužil královéhradecký biskup Mons. Jan Vokál a mimojiné připomněl důležitost poslání Kolpingova díla v dnešní době. Pomoc potřebným lidem v nouzi, práce s dětmi a mládeží, to jsou jen některé z mnoha aktivit tohoto spolku, který působí v 60 zemích světa na všech kontinentech.

Na závěr shromáždění schválili delegáti výroční zprávu za rok 2016 a naplánovali další aktivity, které budou především letos akcentovat výročí 25 let činnosti Kolpingova díla v ČR.

Fotografie z akce najdete ZDE.