Rodinné centrum Srdíčko otevírá po celý týden dveře veřejnosti, 9.9.2019

Rodinné centrum Srdíčko otevírá po celý týden dveře veřejnosti

Žďár nad Sázavou, 9. 9. 2019

Od 16. do 24. září proběhne v Rodinném centru Srdíčko ve Žďáře nad Sázavou tradiční Týden otevřených dveří. Kromě návštěvy aktivit centra mohou zájemci přijít i na doprovodné kulturní akce, které jsou součástí projektu Srdíčko kulturní.

Rodinné centrum Srdíčko funguje již jedenáctý rok ve čtvrtém patře budovy žďárské polikliniky. Týdně jej navštíví zhruba dvě stovky rodičů a dětí ze Žďáru i okolí. Po celý týden připravuje programy pro nastávající rodiče, rodiče miminek i starších dětí, předškoláky a širokou veřejnost.

„V týdnu otevřených dveří bude zdarma přístupná většina našich programů. Rodiče se k nám mohou se svými dětmi podívat, vyzkoušet si jednotlivé aktivity, seznámit se s lektorkami i provozem centra,“ říká vedoucí Jana Kamarádová.

Ke zpestření celého týdne chystají zaměstnanci také doprovodné kulturní akce, které jsou součástí projektu Srdíčko kulturní. V pondělí to bude Divadelní představení Jak šel pejsek do školy v režii Divadla Úsměv Ludmily Frištenské, které je určeno dětem od dvou let. „V úterý odpoledne zveme i starší děti na herecké představení žďárské Divadelní společnosti Effrenata Pohádky ze Špalíčku,“ doplňuje Jana Kamarádová.

Středeční kulturní akce je určená hlavně rodičům, seniorům i zájemcům z řad veřejnosti. Na programu bude cestovatelská přednáška Anny Novotné Moje cesta do Izraele.

Projekt Srdíčko kulturní uzavře ve čtvrtek odpoledne pohádka s jednou loutkou a dvěma herci v režii Divadla Totem.

Rodinné centrum Srdíčko provozuje Kolpingovo dílo ČR. Centrum je členem Sítě pro rodinu, která sdružuje rodinná a mateřská centra v České republice.

Veškeré informace o dalších aktivitách najdou zájemci na webu www.rcsrdicko.cz.

Akci podpořilo Město Žďár nad Sázavou.

Jana Kamarádová, DiS.

vedoucí centra