Co se stalo s Ježíšem?

Ochotnické divadelní představení pod širým nebem s více než 20 letou tradicí zdobí Velikonoce ve Žďáře nad Sázavou. Letos se, kromě některých vynucených personálních změn, drobně upravil také scénář o úvodní scénu „Vjezdu do Jeruzalému“. Shlédnout tento jedinečný počin můžete v úterý 16. dubna od 20 hodin v přírodním areálu Libušín ve Žďáře n. S.

Žďárské pašije mění scénář, Ježíš „vjede“ do Jeruzaléma

Hned několik novinek chystají tvůrci pašijí ve Žďáru nad Sázavou na letošní představení. Amatérští herci z obou žďárských farností sehrají hru Co se stalo s Ježíšem? v úterý 16. dubna v přírodním areálu na Libušíně.
„Po delší době jsme udělali změnu ve scénáři a zařadili úplně novou scénu, vjezd Ježíše do Jeruzaléma. Představení tak bude zhruba o čtyři minuty delší,“ přibližuje režisér pašijové hry Miroslav Keller.  Chybět by neměly ani palmové ratolesti, kterými podle evangelia lidé Ježíše zdravili. Půjde však spíše o příchod než o příjezd. Podle bible vjel Ježíš do bran města na oslu. „Odvahu pracovat s živými zvířaty ještě nemám,“ dodává s úsměvem Keller.
Po dlouhých letech nahradí Tomáše Havlíka v roli zrádce Jidáše František Špaček. Naopak v roli Ježíše se už počtvrté představí Jan Hudeček. „Letos chodí na zkoušky se svými rodiči o hodně více dětí, bude to takové oživení. Omladilo se také římské vojsko,“ poznamenal režisér.
Pašije s více než dvěma stovkami herců jsou tradiční žďárskou akcí, která vždy přitahuje pozornost tisíců diváků. Od prvního představení loni uplynulo dvacet let. U zrodu výpravné akce byl tehdejší žďárský farář Ervín Jansa, kterému se po příchodu do farnosti sv. Prokopa zalíbil živý betlém a navrhl udělat i velikonoční představení.

Jiří Bárta

Zdroj: Regionální mutace| Mladá fronta DNES – Vysočina

YouTube Embed: No video/playlist ID has been supplied

  • Kolpingovo dílo ČR, z.s.
  • náměstí Republiky 286/22
  • 591 01 Žďár nad Sázavou
  • Tel.: 566 585 010
  • Email: kolping@kolping.cz

Tyto stránky vznikly za podpory EU. projekt : KOLPING: LEVEL 2.0
Registrační číslo projektu: CZ.03.3.48/0.0/0.0/15_031/0002016

Kolpingovo dílo ČR, z.s.
náměstí Republiky 286/22, 591 01 Žďár nad Sázavou
Tel.: 566 585 010
Email: kolping@kolping.cz

Tyto stránky vznikly za podpory EU. projekt : KOLPING: LEVEL 2.0
Registrační číslo projektu: CZ.03.3.48/0.0/0.0/15_031/0002016

Podporují nás: