Konference Kolpingova díla ČR Klient v čase, výzvy a inovace byla plná inspirativních příspěvků a workshopů.
Naši adiktologové Mgr. Alena Velechovská a Josef Kaňka z Adiktologické ambulance Kolping Žďár nad Sázavou nám představili vývoj své práce s klienty, novinky a postupy v léčbě v uplynulých deseti letech.
Tým Terénního programu Káčka Havlíčkův Brod přinesl v podání vedoucí Anety Bazalové a pracovníků Jana Kučery a Michala Pokorného svěží příspěvek o lidskosti, rovnocennosti a nových přístupech ke klientům v rámci své terénní práce.
O cestách k zotavení, které nabízí svým klientům Následná péče Kolping, s nadšením hovořily vedoucí Eva Veverová a terapeutka Radmila Zábojová.
Nechyběly ani zajímavé worskhopy. Vedoucí Veronika Molíková s kolegyněmi z Kontaktního a poradenského centra Kolping Žďár nad Sázavou Annou Novotnou, Markétou Kristlovou a Jarmilou Příhodovou umožnily účastníkům během workshopu V botách Káčkaře nejen nahlédnout do své práce, ale také možnost vše si na vlastní kůži vyzkoušet.
Veronika Michovská v odpoledním workshopu nabídla účastníkům trochu odpočinku a relaxace v tématu O koho pečuji, když pečuji o sebe.
Osobní a silný příspěvek přinesly lektorky z Výjezdního týmu Brno, Narativ Tereza Ryzáková a Sylva Klašková. Dozvěděli jsme se, kdo je recovery kouč a jak ovlivňuje vlastní zkušenost se závislostí jejich klientskou práci.
Milým hostem byl také Jan Sobotka z Institutu Origanum, který ve spolupráci s Patrikem Folířem z Terapeutické komunita Sejřek přednesl zajímavý příspěvek s názvem Moc hranic – Kdo způsobil, že náčelník vydává tak zvrácené rozkazy?
Nad uplynulými pěti lety svého fungování se v dalším vstupu zamýšleli adiktologové z Adiktologické ambulance Kolping Havlíčkův Brod. Jejich příspěvek s názvem Proměny úvah o léčbě závislosti a o klientovi očima terapeutů po dobu pěti let fungování představil mimo jiné i nejcennější vlastnosti terapeutů – lidskost, vlídnost a partnerský vztah ke klientům.
O své práci s nejistotou a poctivém hledání toho nejlepšího pro každého klienta mluvil v příspěvku Kudy vede cesta vedoucí Terapeutické komunity Sejřek Jan Mokrý.
Nabitý program zakončily koordinátorky Rodinné centrum SRDÍČKO Michaela Popelová a Tereza Vítová v čele s vedoucí Lenkou Muchovou, které se zamýšlely nad významem komunitního centra pro návštěvníky. Pro mnohé z nich jsou doslova druhou rodinou a jejich příběhy jsou toho důkazem.
Velké poděkování patří vedení a studentům Biskupské gymnázium a Střední škola gastronomická Adolpha Kolpinga za vytvoření krásného zázemí, skvělé občerstvení a přípravu výborné kávy z Pražírna kávy TK Sejřek.
Embeds for YouTube: No video/playlist ID has been supplied
Tyto stránky vznikly za podpory EU. projekt : KOLPING: LEVEL 2.0
Registrační číslo projektu: CZ.03.3.48/0.0/0.0/15_031/0002016