Shromáždění členů KD ČR hostil tentokrát Žďár n. S.

V neděli 18.6. se v budově Biskupského gymnázia ve Žďáře nad Sázavou uskutečnilo Shromáždění členů Kolpingova díla ČR. Sešli jsme se tentokrát netradičně ve Žďáře nad Sázavou v prostorách Biskupského gymnázia, kde jsme díky vedení školy uspořádali již mnoho slavností a společných akcí.

Program byl zahájen slavnostní mší svatou slouženou duchovním správcem Dominikem kardinálem Dukou ve školní kapli Sv. Ducha. Následně se okolo 40 delegátů – členů Kolpingových rodin shromáždilo v sále, kde se rekapitulovala činnost spolku za rok 2022 a plánovaly se společné aktivity na rok letošní.

Po 5 letém období také proběhly volby nového představenstva a revizní komise spolku. V čele spolku stojí tedy jako duchovní správce Dominik kardinál Duka, předsedou je Stanislav Juránek a centrálním sekretářem Libor Havlík. V představenstvu bude dále pracovat Josef Kupčík, Petr Kučera, Karel Pacal, Vojtěch Mátl, Miroslav Brabec a Michael Kubík.

Na závěr setkání jsme společně předali kytici s darem a pogratulovali Dominikovi kardinálu Dukovi k jeho nedávnému významnému životnímu jubileu.

Děkujeme všem, kteří se přičinili o zdárný průběh akce (především vedení BIGY a SŠG A. Kolpinga za poskytnuté prostory a výborné občerstvení) a také všem, kteří do Žďáru přijeli z různých koutů naší země.