Kolpingovo dílo otevírá v Havlíčkově Brodě nové centrum pro léčbu závislostí, 3.2.2020

Potýkáte se s alkoholem, sázením či závislostí na lécích? Kolpingovo dílo otevírá v Havlíčkově Brodě nové centrum pro léčbu závislostí.

Závislost je past, ve které může uvíznout každý.  Když z ní chce ven, samotnému se mu to často nedaří. Látky, které zprvu ulevovaly a pomáhaly, najednou vše ztěžují. Nelze bez nich ani vstát z postele. Přidává se nelibost okolí a konflikty. Uspokojení závislosti se stává tím nejpodstatnějším bez ohledu na další okolnosti. Někdy tu válku člověk zkouší vyhrát sám, když neuspěje, hledá odbornou pomoc. Proto existují adiktologické ambulance. Právě takovou otevřelo v lednu Kolpingovo dílo v Havlíčkově Brodě.

Služby nové Aditologické ambulance Kolping jsou bezplatné a diskrétní. Pracovníci jsou vázáni mlčenlivostí a pracují v souladu s etickým kodexem své profese. Speciálně vyškoleni pracovníci na léčbu závislostí jsou zkušení terapeuti, kteří klientům pomohou nalézt příčiny jejich obtíží. Terapie obvykle trvá několik týdnů až měsíců a klienti dochází na pravidelné schůzky. Společně s terapeuty sestavují strategii léčby, která je postupně osvobodí od závislosti.

„Tuto novou službu může využít každý, kdo si uvědomuje, že mu závislost na alkoholu, lécích, jídle, počítačových hrách či dalších látkách komplikuje život a rád by svoji situaci změnil,“ uvádí Bc. Martina Krištofová, vedoucí služby a dodává: „Služba je také vhodná pro příbuzné a blízké závislých, kteří se mohou přijít pro informace nebo se poradit.“

Prostory ambulance se nacházejí v Rolnickém domě v ulici Nádražní č. 397, a to ve 4. patře, přímo naproti vlakovému nádraží. Objednat se lze u adiktoložky Martiny Krištofové (tel.774 991 624), případně emailem na adresu martina.kristofova@kolping.cz. Další informace o adiktologické ambulanci můžete najít na tomto odkazu: www.ambulance.kolping.cz

Adiktologickou ambulanci Kolping provozuje Kolpingovo dílo České republiky a je financována z Evropského sociálního fondu a Ministerstva práce a sociálních věcí.

Adiktologická ambulance Kolping

Vznikla v lednu 2020 v Havlíčkově Brodě. Po Adiktologické ambulanci ve Žďáře nad Sázavou a v Bystřici nad Perštejnem jde již o třetí obdobnou ambulanci. Jedná se o sociální zařízení financované z Evropského sociálního fondu a Ministerstva práce a sociálních věcí. Adiktologie je poměrně nový obor, který se komplexně zabývá návykovými látkami a závislostním chováním.

Poslání zařízení:

Adiktologická ambulance Kolping poskytuje terapeutické a poradenské služby těm, kteří se potýkají s alkoholem, tabákem, hraním, sázením, léky či jinou závislostí. Klient se setkává s terapeutem dvakrát až čtyřikrát měsíčně a společně pracují na naplněnějším a spokojenějším životě bez závislosti. Informace a podpora jsou nabízeny i blízkým osobám. Ambulance je provozována ve Žďáře nad Sázavou, v Havlíčkově Brodě a v Bystřici nad Pernštejnem.

Kontakty:

Martina Krištofová, vedoucí Adiktologické ambulance Kolping v Havlíčkově Brodě, 774 991 624, martina.kristofova@kolping.cz

Mgr. Josef Soukal, odborný ředitel organizace, 608 8160721, josef.soukal@kolping.cz

www.ambulance.kolping.cz

YouTube Embed: No video/playlist ID has been supplied

  • Kolpingovo dílo ČR z.s.
  • náměstí Republiky 286/22
  • 591 01 Žďár nad Sázavou
  • Tel.: 566 585 010
  • Email: kolping@kolping.cz

Tyto stránky vznikly za podpory EU. projekt : KOLPING: LEVEL 2.0
Registrační číslo projektu: CZ.03.3.48/0.0/0.0/15_031/0002016

Kolpingovo dílo ČR z.s.
náměstí Republiky 286/22, 591 01 Žďár nad Sázavou
Tel.: 566 585 010
Email: kolping@kolping.cz

Tyto stránky vznikly za podpory EU. projekt : KOLPING: LEVEL 2.0
Registrační číslo projektu: CZ.03.3.48/0.0/0.0/15_031/0002016

Podporují nás: