Poradenství v oblasti nelátkových závislostí je v Kraji Vysočina poskytováno adiktologickými ambulancemi. Ambulance v oblasti nelátkových závislostí poskytují terapeutické a poradenské služby těm, kteří se nějak potýkají se sázením, gamblingem, hazardem, závislostí na internetu a sociálních sítích či s přemírou využívání elektronických zařízení.
Poradenství a podpora je poskytována také rodinným příslušníkům a blízkým osobám.
Služby jsou poskytovány ambulantní formou, jsou důvěrné a bezplatné.
Klient společně s terapeutem pracují na nalezení spokojenějšího života bez závislosti. Podporujeme klienta v nalezení nového životního stylu, v rozvoji vlastních kompetencí a zodpovědnosti, posilujeme schopnost zvládat stres, podporujeme obnovu rodinných vztahů. Věnujeme se prevenci relapsu.
Adiktologické ambulance jsou v Kraji Vysočina v těchto městech: Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou a Bystřice nad Pernštejnem.
Více informací najdete na stránkách www.zavislostivysocina.cz
se zaměřuje na doprovázení a podporu klientů s duální diagnózou při přechodu z léčby do běžného a samostatného života. Jsme si vědomi specifických potřeb osob se závislostí v kombinaci se závažným duševním onemocněním z okruhu psychóz, poruch osobnosti apod. Proto se snažíme o nastavení služby tak, aby práce byla propojena s oběma okruhy potíží a respektovala individuální potřeby každého klienta
– znovunalezení vlastní hodnoty klienta a hledání smysluplné role ve společnosti a životě
– zvýšení kompetencí v oblasti bydlení, sebeobsluhy a samostatnosti
– zlepšení v pracovní či studijní oblasti
– zlepšení vztahů s rodinou
– podpora v udržení abstinence a snížení recidivy návykového jednání
– zlepšení zvládání života s duševním onemocněním a předcházení opakovaným hospitalizacím
– omezení rizikového a kriminálního jednání
– snížení bezdomovectví u osob s duální diagnózou
se nachází 2 km nad městem Blanskem v rekreační oblasti Češkovice, obklopené krásnou lesnatou přírodou Moravského krasu s výhledem do dalekého okolí. Oblast Moravského krasu je považována za jedno z nejkrásnějších míst Jižní Moravy a za ráj s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. A přitom leží pouze 30 km od moravské metropole Brna.
Nabízíme ubytování pro skupiny, rodiny i jednotlivce ve 2-6 lůžkových pokojích s balkonem, nebo terasou. Pokoje nabízejí krásný výhled do okolní zalesněné krajiny a na rybník. Na každém pokoji je k dispozici koupelna se sprchovým koutem a toaleta. Vyhlídka je plně bezbariérová s výtahem a má kapacitu 103 lůžek.
Součástí objektu je konferenční sál s barem a kapacitou 95 osob, jídelna pro 70 osob, salónek pro 30 osob a rozlehlá centrální hala až pro 150 osob. Společenský sál s barem je ideální pro pořádání konferencí, firemních prezentací, školení, firemních či rodinných oslav, svateb …
Family Point je místem pro rodinu, kde můžete zajistit potřeby svého dítěte – kojení, přebalování. Pro tyto účely zde naleznete příjemnou, moderně vybavenou místnost. Dále nabízíme pravidelnou nabídku vzdělávacích přednášek, workshopů, cvičení pro děti a zprostředkování odborného poradenství v oblastech týkajících se rodinné tématiky. Rodičům je nabízen informační servis o kulturních a sportovních akcích ve městě i okolí.
Family Point sídlí v prostorách Rodinného centra Srdíčko.
Family Point je místo, které má být užitečné každému, kdo do něj přichází s potřebou související s péčí o rodinu, zejména rodičům, prarodičům a dětem.
Terapeutická komunita Sejřek nabízí dlouhodobý terapeutický léčebný program problémovým uživatelům návykových látek a lidem, kteří se kromě užívání nelegálních látek potýkají s duševním onemocněním. Program je určen ženám i mužům a probíhá tak, že klient je v objektu terapeutické komunity ubytován s ostatními klienty (pokoje zvlášť pro muže a pro ženy) a celý den se účastní povinných strukturovaných aktivit, které vedou či organizují pracovníci terapeutické komunity. Klientům s duální diagnózou nabízí jako jediné zařízení v České republice dlouhodobý pobyt (8 až 13 měsíců) a jeho kapacita je 16 klientů.
Terapeutická komunita Sejřek pomáhá lidem s problémem z oblasti závislostí a duševních nemocí najít si svou cestu životem tak, aby tato cesta byla přijatelná pro ně, pro jejich blízké i pro společnost.
V rámci pracovně-terapeutického zaměstnávání našich klientů v TK Sejřek provozujeme pražírnu kávy. Pražená káva nám provoněla část našeho jižního křídla a my Vám tak můžeme nabídnout několik druhů čerstvě pražené kávy. Pokud by jste měli chuť naši kávu ochutnat, tak je možné ji koupit buď přímo v naší komunitě, na správě Kolpingova díla ve Žďáru nad Sázavou, nebo na internetových stránkách:
http://eshop.kolping.cz
V Rodinném centru Srdíčko najdou rodiče ucelenou nabídku aktivit, kterou mohou využít v jakékoli fázi rodičovství – v období těhotenství, po porodu i v době rodičovské dovolené. Jde především o volnočasové a vzdělávací aktivity, které jsou určeny pro děti, pro rodiče s dětmi či seniory s dětmi a obecně vzdělávací, kulturní a volnočasové programy pro všechny věkové skupiny.
Zařízení sídlí ve 4. patře polikliniky ve Žďáru nad Sázavou, téměř v centru města, v dobrém dosahu městské hromadné dopravy. Díky této poloze je snadno dostupné všem cílovým skupinám.
Zařízení funguje od roku 2008 pod organizací Kolpingovo dílo České republiky z.s. a je členem celostátní Sítě pro rodinu.
Jsme dynamická služba otevřená potřebám doby a rodiny s desetiletou tradicí. Nabízíme komplexní a pestrou síť aktivit, která vás může provázet ve všech fázích rodičovství.
Čeká na vás přátelská atmosféra a tým kvalifikovaných pracovníků připravených sdílet s vámi vaše radosti i starosti.
je nízkoprahová služba určená uživatelům nelegálních návykových látek a osobám blízkým uživatelům. Zaměřuje se na přímou práci s uživateli nelegálních návykových látek, jimž poskytuje podpůrné prostředí a zázemí. Klientům poskytuje poradenství, informace, zdravotnický materiál či testování na infekční nemoci (HIV, žloutenky typu B a C).
Osobám blízkým uživatelům nelegálních návykových látek (rodičům, partnerům či blízkým lidem) poskytuje rodinnou terapii, poradenství a informace.
Služby jsou poskytovány ambulantní a terénní formou v okresech Žďár nad Sázavou a Havlíčkův Brod. Jsou anonymní a bezplatné, vyjma dvou služeb, za které jsou vybírány drobné příspěvky.
Kontaktní a poradenské centrum Kolping sídlí ve městě Žďár nad Sázavou v jedné budově společně s Adiktologickou ambulancí Kolping a Centrem primární prevence Spektrum.
Kontaktní a poradenské centrum Kolping poskytuje informace, poradenství a zdravotní materiál lidem užívajícím nelegální návykové látky a těm, kteří jsou ve vyšší míře ohrožení jejich užíváním. Dále poskytuje poradenství a informace rodičům a všem, jejichž blízcí se dostali do kontaktu s návykovými látkami.
Působí jako lokální centrum pro poskytování informací a doporučení v oblasti závislostí. Služby poskytuje ambulantní a terénní formou v okresech Žďár nad Sázavou a Havlíčkův Brod.
Je projekt, který realizuje programy školské všeobecné primární prevence na školách pro třídní kolektivy na Žďársku a Havlíčkobrodsku, a tím přispívá k připravenosti dětí a mládeže k zodpovědnému rozhodování.
Programy se realizují dvakrát během školního roku; probíhají tři vyučovací hodiny. Vždy se pracuje s celým třídním kolektivem. Cílem je předejít vzniku a rozvoji rizikového chování u dětí a mládeže. Snahou je poskytnout školám a školským zařízením kontinuální práci se třídou během celé docházky s cílem zaměřit se na co nejširší oblast problémů a témat, což se díky deseti propracovaným programům s různými tématy daří. Centrum primární prevence Spektrum si klade za cíl zkvalitňování a zefektivňování programů primární prevence pro jednotlivé školy a třídní kolektivy tak, aby každý program byl pro konkrétní třídu co nejpřesněji realizován a řešil požadavky od třídních učitelů ve spolupráci se školním metodikem prevence a vedením školy.
S cílovou skupinou se pracuje v komunitním kruhu za použití dramatické výchovy, interaktivních a prožitkových technik, sociálně psychologických her, výkladu, artetechnik, řízené diskuze a zpětné vazby. Do programu vstupují dva lektoři, programu je přítomen třídní učitel/ka. Témata vycházejí z okruhu sociálně nežádoucích jevů: šikana a extrémní projevy agrese, kyberšikana, rasismus a xenofobie, sexuální rizikové chování, kouření, zneužívání alkoholu, léků a netolerovaných drog, hráčství, jiné návykové chování, okruh poruch a problémů spojených se syndromem týraného a zneužívaného dítěte (CAN).
CPP je držitelem Certifikátu pro programy školské všeobecné primární prevence („Programy primární prevence rizikového chování“).
CPP Spektrum sídlí ve městě Žďár nad Sázavou v budově SPEKTRUM společně s Adiktologickou ambulancí Kolping a Kontaktním a poradenským centrem Spektrum.
Podporujeme připravenost dětí a mládeže na Žďársku a Havlíčkobrodsku k zodpovědnému chování a tím jim pomáháme hledat východisko ze složitých životních situací.
je zařízení pomáhající lidem, kteří se potýkají s jakoukoli formou závislosti jako například alkohol, tabák, nelegální drogy, patologické hraní, léky atd. Zařízení poskytují v případě zájmu podporu a pomoc i rodinným příslušníkům a blízkým osobám uživatelů.
Služby jsou poskytovány ambulantní formou, jsou důvěrné a bezplatné.
Adiktologické ambulance Kolping poskytuje terapeutické a poradenské služby těm, kteří se potýkají s alkoholem, tabákem, automaty, léky či s jinou závislostí. Klient se setkává s terapeutem dvakrát až čtyřikrát za měsíc a společně pracují na naplněnějším a spokojenějším životě klienta bez závislosti. Informace a podpora jsou nabízeny i blízkým osobám.
Ambulance je provozována ve Žďáře nad Sázavou, Havlíčkově Brodě a v Bystřici nad Pernštejnem.
Podrobnosti o jednotlivých ambulancích, kontaktech a provozní době najdete na stránce zařízení
Spolek Kolpingovo dílo České republiky sdružuje jednotlivé pobočné spolky – Kolpingovy rodiny. Ty začaly v ČR ve své novodobé historii vznikat v roce 1993 po založení centrálního svazu sídlícího ve Žďáru nad Sázavou. Kolpingovy rodiny jsou základními články Kolpingova díla, mají vlastní právní subjektivitu a zvolené představenstvo. To rozhoduje o činnosti a směřování aktivit Kolpingovy rodiny. Působí v rámci farností, jejichž jsou nedílnou součástí, a snaží se za podpory duchovního správce aktivně podílet na životě farní obce. Veškeré aktivity jsou otevřeny nejen pro členy, ale také pro širokou veřejnost. Většina Kolpingových rodin se zaměřuje především na práci s dětmi a mládeží. Snaží se je motivovat k aktivnímu zapojení do činnosti a podpoření zájmu o dění v jejich okolí a ve společnosti. Organizují celoroční volnočasové aktivity, kroužky nebo letní tábory. V rámci farností organizují také duchovní a kulturní akce.
Embeds for YouTube: No video/playlist ID has been supplied
Tyto stránky vznikly za podpory EU. projekt : KOLPING: LEVEL 2.0
Registrační číslo projektu: CZ.03.3.48/0.0/0.0/15_031/0002016